ეროვნული ჩემპიონატის მე-11 ტური მიმდინარე სეზონში ყველაზე უხვგოლიანი გამოდგა. მეტოქეებმა ერთმანეთს 20 ბურთი გაუტანეს. ჯამში კი სულ 157 გოლია გასული.
შესრულდა 3 დუბლი, რაც ასევე ერთ ტურში გატანილი ორგოლების რეკორდია. თავი დინამოელმა ზორან მარუშიჩმა, საბურთალოელთა მალელმა შეიკნე სილამ და გორელთა ბარბადოსელმა ტიერი გეილმა გამოიჩინეს.
„დინამომ“ ლიდერ „ბათუმთან“ ორ ქულამდე შეამცირა სხვაობა (მანამდე 4 იყო). ზედიზედ ორი წაგების შემდეგ,  გიორგი ჭიაბრიშვილის შეგირდებმა ერთ-ერთ აუტსაიდერ „სამტრედიას“ სტუმრად 2:0 მოუგეს, „ბათუმმა“ კი ერთობ უცნაური შეხვედრა ჩაატარა ბოლო დროს მოყოჩაღებულ „საბურთალოსთან“.
რუსთავის ტექნიკურ ცენტრში გამართულ მატჩში (მოგეხსენებათ, „საბურთალოს“ საშინაო არენა „მიხეილ მესხის“ სახელობის სტადიონი, ევროპის 21-წლამდელთა ჩემპიონატის გამო რეკონსტრუქციაშია) ბათუმელები 87-ე წუთამდე 3:0 იგებდნენ, მაგრამ დარჩენილ დროში სამი საპასუხო ბურთის გაშვება „მოახერხეს“… გამათანაბრებელი პენალტი შეიკნე სილამ მე-12 დამატებულ წუთზე გაიტანა.
შეიძლება იყოს 3 ადამიანი, ფეხბურთის მოთამაშე ადამიანები, (ამერიკული) ფეხბურთის მოთამაშე ადამიანები and ტექსტი გამოსახულება
სამგურალი – შუქურა 4:1                                                                                  მარიამ კეთილაძის ფოტო
ერთი მხრივ, მისასალმებელია საბურთალოელთა ბრძოლისუნარიანობა, მეორე მხრივ კი უცნაურია ბათუმელთა ასეთი უყურადღებობა ბოლო წუთებზე.
ტურის ყველაზე მოულოდნელი შედეგი ალბათ მაინც გორში დაფიქსირდა, სადაც „დილამ“ „ტორპედოს“ 5:0 მოუგო. ქუთაისელებმა მიჯრით მეორე თამაში წააგეს, 8 ბურთი გაუშვეს და არცერთი გაუტანიათ. ცოტა ხნის წინათ „ტორპედო“ თითქოს მყარად იდგა მესამე ადგილზე, ახლა კი მეექვსე პოზიციამდე დაქვეითდა.
„სამგურალმა“ ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო, ამჯერად „შუქურასთან“ – 4:1.  გიორგი ჭლიძის გუნდი მესამე ადგილზეა და მეორეზე მყოფ „დინამოს“ მხოლოდ ერთი ქულით ჩამორჩება. „შუქურა“ კი მიჯრით მეოთხედ დამარცხდა და ბოლო ადგილზეა. ცხრილის ბოლოში მყოფმა „გაგრამ“ და „თელავმა“ ფრედ – 1:1 ითამაშეს.
გაგრა 1:1 თელავი
1:0 შონია (44), 1:1 ილურიძე (63)