გერმანიის ნაკრების სამწვრთნელო შტაბმა იოაჰიმ ლიოვის ხელმძღვანელობით, ევროპის ჩემპიონატისთვის საბოლოო განაცხადი გამოაქვეყნა, რომელშც 26 ფეხბურთელია:
მეკარეები 1. მანუელ ნოიერი (ბაიერნი), 12. ბერნდ ლენო (არსენალი), 22. კევინ ტრაპი (აინტრახტი).
მცველები 2. ანტონიო რუდიგერი (ჩელსი), 5. მატს ჰუმელსი, (დორტმუნდი), 4. მათიას გინტერი (გლადბახი), 15. ნიკლას ზულე (ბაიერნი), 16. ლუკას კლოსტერმანი, 3. მარსელ ჰალშტენბერგი (ორივე – ლაიპციგი), 20. რობინ გოსენსი (ატალანტა), 24. რობინ კოხი (ლიდსი), 26. კრისტიან გიუნტერი (ფრაიბურგი).
ნახვერამცველები 23. ემრე ჯანი (დორტმუნდი), 6. ჯოშუა კიმიხი, 18. ლეონ გორეცკა, 14. ჯამალ მუსიალა (ყველა – ბაიერნი), 21. ილქაი გიუნდოგანი (სიტი), 7. კაი ჰავერტცი ( ჩელსი), 8. ტონი კროოსი (რეალი), 13. იონას ჰოფმანი(გლადბახი), 9. კევინ ფოლანდი (მონაკო).
თავდამსხმელები 10. სერჟ გნაბრი, 19. ლეროი სანე, 25. თომას მიულერი (ყველა – ბაიერნი), 11. ტიმო ვერნერი (ჩელსი), 17. ფლორიან ნოიჰაუსი (გლადბახი), 9. კევინ ფოლანდი (მონაკო).
შეგახსენებთ, ევროპის ჩემპიონატი 11 ივნისს დაიწყება. გერმანიის ნაკრები F ჯგუფში მოხვდა საფრანგეთის, პორტუგალიისა და უნგრეთის ნაკრებებთან ერთად.