კვირა საღამოს ტურის მთავარი მატჩი გაიმართა. „დინამომ“ ლიდერ „საბურთალოს“ უმასპინძლა და 4:2 დაამარცხა. მოხდენიათ დინამოელებს სანაკრებო პაუზა, აი, საბურთალოელებს კი აღებული ტემპი გაუცუდდათ, მათ ხომ აქამდე ასპროცენტიანი შედეგი ჰქონდათ მიმდინარე ჩემპიონატში.
შეხვედრა კი ერთობ საინტერესო გამოდგა. სტუმარი საბურთალოელები ორჯერ იგებდნენ, მაგრამ დინამოელებმა მაინც გამონახეს ძალები და მოიგეს. სამი გოლი გაიტანა ზაფხულში „ტორპედოდან“ „დინამოში“ გადაბარგებულმა ლევან კუტალიამ. ეს პირველი ჰეთ თრიქი გახლდათ მიმდინარე სეზონში.
„საბურთალომ“ პირველად წააგო და შარშანდელი მიღწევა ვეღარ გააუმჯობესა. მაშინაც გიორგი ჭიაბრიშვილის შეგირდებმა 4 მოგებით დაიწყეს, მაგრამ მე-5 ტურში ასევე თბილისურ „ლოკომოტივთან“ დამარცხდნენ.
სპანდერაშვილის 50-ე
„დილამ“ სეზონში პირველად გაიმარჯვა. „ლოკომოტივს“ 3:1 მოუგო. ანგარიში მე-18 წუთზე გორელმა ნუგზარ სპანდერაშვილმა გახსნა. ეს 50-ე გოლი გამოდგა მიმდინარე სეზონში.
7 წუთში გურამ გოშთელიანმა ანგარიში გააორა. ეს გოშთელიანის პირველი თამაში და პირველი გოლი გახლდათ „დილას“ მაისურით. მოგეხსენებათ, გურამი „საბურთალოდან“ შიდაქართლურ კლუბში რამდენიმე დღის წინათ გადავიდა.
საჩხერული რისხვა
პირველად გაიმარჯვა „ჩიხურამაც“. თანაც როგორ, მეორეადგილოსანი „სიონი“ 5:0 გაანადგურა. მოკლედ, აქამდე დაგოვილი რისხვა ზემოიმერლებმა ქვემოქართლელებს დაატეხეს. ორჯერ გამოიჩინა თავი მიშიკო სარდალიშვილმა. ეს სეზონის მე-4 დუბლი გახლდათ.
ამავე შეხვედრაში დაფიქსიდა სეზონის მეორე ავოგოლიც. ბოლნისელმა ვილი ისიანმა საკუთარ კარში 34-ე წუთზე შეაგდო.