ლევან კუტალიამ საბურთალოს ჰეთ თრიქი გაუტანა                                                                                        ბადრი კეთილაძის ფოტო
პირველი ჰეთ თრიქი
კვირა საღამოს ტურის მთავარი მატჩი გაიმართა. „დინამომ“ ლიდერ „საბურთალოს“ უმასპინძლა და 4:2 დაამარცხა. მოხდენიათ დინამოელებს სანაკრებო პაუზა, აი, საბურთალოელებს კი აღებული ტემპი გაუცუდდათ, მათ ხომ აქამდე ასპროცენტიანი შედეგი ჰქონდათ მიმდინარე ჩემპიონატში.
შეხვედრა კი ერთობ საინტერესო გამოდგა. სტუმარი საბურთალოელები ორჯერ იგებდნენ, მაგრამ დინამოელებმა მაინც გამონახეს ძალები და მოიგეს. სამი გოლი გაიტანა ზაფხულში „ტორპედოდან“ „დინამოში“ გადაბარგებულმა ლევან კუტალიამ. ეს პირველი ჰეთ თრიქი გახლდათ მიმდინარე სეზონში.
„საბურთალომ“ პირველად წააგო და შარშანდელი მიღწევა ვეღარ გააუმჯობესა. მაშინაც გიორგი ჭიაბრიშვილის შეგირდებმა 4 მოგებით დაიწყეს, მაგრამ მე-5 ტურში ასევე თბილისურ „ლოკომოტივთან“ დამარცხდნენ.